ASEL UÇAK BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ASEL UÇAK BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU İLE DOBRA DOBRA

ASEL UÇAK BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU İLE SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
2021-04-22 13:06:30
İzlenme : 25892

Biz doğrudan doğruya milletperveriz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk camiasıdır. Bu camianın efradı ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa o camiaya dayanan Cumhuriyette kuvvetli olur.

(Mustafa Kemal Atatürk)

Merhaba sevgili okuyucularım sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu yazımda Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçu Beyefendi ile bir söyleşi yaptım.

Ülkemizin her anlamda zor bir süreçten geçtiği bu dönemde, bu zorlu süreci; sevgi, saygı hoşgörü, birlik ve beraberlik göstererek atlatacağımıza inanıyorum.

Bu bağlamda başta kendim olmak üzere hepimize görev düştüğüne inanıyorum. Özellikle siyaset kurumu bu görevi üstlenmektedir.

İşte ben de bu görevi fedakârane bir şekilde üstlendiği düşündüğüm belediye başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçu Beyefendi ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdim.

Asel UÇAK: Sayın başkanım gençlerimizin başta milli ve manevi değerler olmak üzere her anlamda donanımlı olabilmesi için ne önerirsiniz?

Hüseyin OPRUKÇU: İlim Çinde de olsa alınız. Eğitim konusunda gençlerimizin kitap okumalarını önemsiyorum. Bilgiye saha kolay ulaşabilmeleri adına kitap dağıtım hizmetlerin oluyor. Malumaliniz, muhakemenin ve kelime hazinemizin artması için özellikle gençlerimizin, bilgisayar, internet bağımlılığından kurtulması gerekmektedir. Gençlerimizin azimle bilgiye erişmeleri lazım. Mutlaka milli ve manevi değerler üzerine idealleri olan gençlerin alamayacaklar zorluk yoktur. Bu zorluklar dağ gibi olsa dahi. Milli eğitim sistemimizin daha çok milli ve manevi hedefler doğrultusunda eğitim öğretim yaparak gençlerimizi her anlamda dolu ve kaliteli hale getirilmesi gerekir.

Asel UÇAK: Makamınıza kabul ederek kadınlara verdiğiniz değere şahit oldum. Kadına şiddet konusunda görüşleriniz ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Hüseyin OPRUKÇU: Kadın hayatımın ta kendisidir. Milli ve manevi değerleri izde kadın her daim kutsaldır. Kadına uzanan el kırılır. Kadınlar baş tacıdır. Anadır. Cennet anaların ayakları altındadır. Nikahını kıydığım evliliklerde sevgiyi ve daha da önemlisi eşlerin birbirlerine azami derecede saygı göstermelerini tavsiye ediyorum. Çünkü saygı gösterilmeyen yerde sevginin olamayacağını söylüyorum. Kadın toplumun temelidir. Kadına olan saygı tüm toplumun saygılı ve sevgi dolu olmasına vesiledir.

Asel UÇAK: Milli ve manevi değerlere zıt bir durum olan homoseksüellik ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Hüseyin OPRUKÇU: Bizden uzak olsun. Yaratan yaratılışa zıt olan bu hayâsız ve çirkin fiili kabul etmez. Toplumumuzun temeli ailedir. Bu tür çirkin faaliyetler aile kurumunu yozlaştırmak için yapılmaktadır. Onun için olarak da kişisel olarak da tasvip edebileceğimiz bir durum değildir. Ne milli ne de manevi değerlerimiz buna müsaade etmez.

Asel UÇAK: Belediye çalışmalarında Ereğli halkından katkı adına beklentileriniz nelerdir?

Hüseyin OPRUKÇU: Biz halkımıza hizmetkârız. Ve hizmet için varız. Hiç bir beklentim yok. Sabırla beklesinler, yarına biz sabırla yürüyoruz. Ereğli her daim bir adım önde olacak.

Asel UÇAK: Ereğlide gerçekleştirmek istediğiniz en büyük proje nedir?

Hüseyin OPRUKÇU: Termal bir şehir olmasını önemsiyorum. Termal turizmin Ereğlide katkı sağlayacağını düşünüyorum. Sanayileşmiş bir şehir olması için gayretimiz var. Ve tam bir çaba içindeyiz. Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerimizde her konuda her daim destek olan; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Beyefendi, MHP Konya milletvekillerimiz, Esin KARA hanımefendi ve Mustafa KALAYCI Beyefendi ile manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beye ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendiye ayrıca teşekkür ederim.

Asel UÇAK: Sayın Başkanım son sorum yazılarım hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Hüseyin OPRUKÇU: Takip ediyorum ve okuyorum. Çok güzel ve kaleminiz kuvvetli. Allah razı olsun. Yazmaya devam edin.

Bu güzel söyleşi ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Vakit ayırdığınız için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Herkesin birbirine hüsnü zamla baktığı, hataların ve eksikliklerin dostane ve samimi bir üslupla dile getirilerek düzeltildiği, barışın, sevecenliğin, hoşgörünün, neşenin ve müjdelerin hâkim olduğu bir ortamda yaşamak için tüm vicdanlı insanların ellerinden gelenin en fazlasını yapmaları gerekir.

Bizler bu niyetle hareket edersek, sonsuz merhamet ve şefkat sahibi Rabbimiz tüm bu güzellikleri verecektir İnşaAllah.

Asel UÇAK

Araştırmacı-Yazar

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 82016

Kullanıcı Adı

  • Emine
    23 Nisan 2021 Cuma

    Ne güzel bir söyleşi maşaallah allah razı olsun

  • Gökmen
    23 Nisan 2021 Cuma

    Güzel bir söyleşi. asel hanıma ve belediye başkanımız sayın hüseyin oprukçu beyefendiye teşekkürler.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Başkan Oprukçu’dan Ramazan Bayramı mesajı
Başkan Oprukçu’dan Ramazan Bayramı mesajı
Başkan Altay Son Sahurda İtfaiyecilerle Buluştu
Başkan Altay Son Sahurda İtfaiyecilerle Buluştu