YILDIRIM’IN ERMENİLERDEN ÖZÜRÜ TÜRKİYE GÜNDEMİNDE 

YILDIRIM’IN ERMENİLERDEN ÖZÜRÜ TÜRKİYE GÜNDEMİNDE 

.

YILDIRIM’IN ERMENİLERDEN ÖZÜRÜ TÜRKİYE GÜNDEMİNDE 
2021-05-02 15:13:41
İzlenme : 6151

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırımın geçmişte bir toplantıda söylediği 'Dünyanın çeşitli şehirlerinde 1915 olayları, 'Ermeni katliamı' olarak bahsediliyor. Bu da Türkiye'nin bir ayıbı. Ama bizler yaşamadık, sizler yaşamadınız. Yapanlar yanlış yapmışlar, tabii ki özür dilenmesi gerekiyor. Ben özür diliyorum sözleri ülke gündemine oturdu.
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırımın sözlerini hatırlattığı konuşmasında AKPli Belediye Başkanı bu sözleri söylerken Nerede Erdoğan? sözlerinin ardından, Bunu söyleyen kişi hala belediye başkanı sesiniz çıkmıyor, ne yaptınız? sorusunu yöneltti.

NEREDE ERDOĞAN?
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "AK Parti'li Keskin Belediye Başkanı, yabancı kişiler ve misyonların bulunduğu toplantıdaki video kaydında, 'Dünyanın çeşitli şehirlerinde 1915 olayları, 'Ermeni katliamı' olarak bahsediliyor. Bu da Türkiye'nin bir ayıbı. Ama bizler yaşamadık, sizler yaşamadınız. Yapanlar yanlış yapmışlar, tabii ki özür dilenmesi gerekiyor. Ben özür diliyorum.' diyor. Nerede Erdoğan?" dedi.

HALA BELEDİYE BAŞKANI
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, iktidarın, Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasını iç politikaya alet ederek Millet İttifakı'na saldırdığını ileri sürerek, "AK Parti'li Keskin Belediye Başkanı, yabancı kişiler ve misyonların bulunduğu toplantıdaki video kaydında 'Dünyanın çeşitli şehirlerinde 1915 olayları, Ermeni katliamı olarak bahsediliyor. Bu da Türkiye'nin bir ayıbı. Ama bizler yaşamadık, sizler yaşamadınız. Yapanlar yanlış yapmışlar, tabii ki özür dilenmesi gerekiyor. Ben özür diliyorum.' diyor. Nerede Erdoğan? AK Parti grup başkanvekilleri dün Genel Kurulda 'Aslanlar gibi kükrüyoruz.' diyordunuz ya, işte sizin belediye başkanınızın Ermeni iddialarıyla ilgili görüşü. Hala belediye başkanı, sesiniz çıkmıyor. Biz samimiyiz; sizse riyakarsınız, samimi değilsiniz, devleti yönetemiyorsunuz, tek düşündüğünüz koltuklarınız." ifadesine yer verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10846

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Başkan Oprukçu’dan Ramazan Bayramı mesajı
Başkan Oprukçu’dan Ramazan Bayramı mesajı
Başkan Altay Son Sahurda İtfaiyecilerle Buluştu
Başkan Altay Son Sahurda İtfaiyecilerle Buluştu